6.5 C
Zamość
środa, 24 kwietnia, 2024

Gala Akademii Gryf Gmina Zamość (ZDJĘCIA)

- Reklama -

Najnowsze

„Razem Tworzymy Przyszłość” to motto, które od lat przyświeca Gryfowi Gmina Zamość. W pierwszy dzień marca, w czasie uroczystej Gali zorganizowanej przez Klub wraz z samorządem gminy Zamość  po raz kolejny znalazło ono swoje potwierdzenie.

– Mamy taką tradycję, że co roku staramy się docenić wszystkich ludzi oraz instytucje, które w wymierny sposób współtworzą całą naszą społeczność. Stąd właśnie ta idea, która trwa – z przerwą z powodu pandemii – od kilku lat. Miło nam, że na nasze zaproszenie do sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury odpowiedziało pozytywnie tak wiele osób – mówi Prezes Gryfa Tomasz Bondyra.

Głównymi bohaterami środowej uroczystości byli młodzi piłkarze, którzy wraz z rodzicami szczelnie wypełnili salę widowiskową ZDK.

– Gdy patrzę na wszystkich obecnych, przychodzi mi do głowy taka prawdziwa, dająca moc, czerwona energia. To naprawdę robi niesamowite wrażenie! – mówił w czasie swojego wystąpienia Tomasz Bondyra, nawiązując do kolorów klubowych koszulek, w które ubrani byli młodzi gracze Gryfa.

W gronie zaproszonych gości pojawili się: Ryszard Gliwiński – wójt gminy Zamość, Sławomir Ćwik i Sławomir Zawiślak – posłowie na Sejm RP, Stanisław Grześko – starosta zamojski, Piotr Mazurkiewicz – Edukator Kształcenia i Licencjonowania Trenerów, Konrad Dziuba – Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy szkół oraz partnerzy i sponsorzy Gryfa.

– Przykład działalności Gryfa pokazuje, że wspólnymi siłami jesteśmy zrealizować piękne cele. Jako samorząd gminy staramy się doceniać wszystkie inicjatywy naszych mieszkańców i służyć im wsparciem zarówno organizacyjnym czy logistycznym jak i finansowym. Przed kilkoma dniami w czasie uroczystej gali sportu w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem wręczyliśmy 132 nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w działalności sportowej za 2023 rok. Dzisiaj z dumą biorę udział w Gali Gryfa, widzę przed sobą mnóstwo młodych piłkarzy oraz ich rodziców. Mogę tylko pogratulować władzom Klubu, trenerom, działaczom, sponsorom oraz rodzicom zawodników za to, czego wspólnymi działaniami dokonali. Bo naprawdę jest się z czego cieszyć – podkreślał Ryszard Gliwiński.

Głównym punktem Gali była prezentacja drużyn Akademii Gryf Gmina Zamość. Każdy z zespołów wychodził na scenę, by wraz z trenerami otrzymać pamiątkową statuetkę, okolicznościowy dyplom oraz owacje pozostałych uczestników.

– Zrzeszamy ponad dwustu zawodników, mamy dziesięć drużyn i dwunastu trenerów. Ale przede wszystkim wokół Gryfa skupiło się wielu ludzi, którzy pomagają nam bezinteresownie. To jest kapitał nie do przecenienia – zauważył Wiceprezes Gryfa Michał Adamczuk, który wraz z Tomaszem Bondyrą pełnił honory gospodarza Gali. – Jako Klub jesteśmy otwarci na współpracę, staramy się wsłuchiwać w głosy rodziców i kreować naszą politykę w oparciu o uwzględnianie wielu czynników. Naprawdę, serce rośnie, gdy patrzy się na to morze czerwonych koszulek – nie ukrywał Michał Adamczuk. – Myślę, że to modelowy przykład współpracy klubu z samorządem lokalnym. W naszej historii nie zdarzyło się, aby jakakolwiek nasza inicjatywa spotkała się z odmową ze strony władz gminy Zamość. Z tego miejsca dziękujemy za to nieocenione wsparcie.

Nie trzeba być wcale wytrawnym psychologiem, aby dostrzec pozytywną atmosferę roztaczającą się wokół szkolenia w Gryfie. Gdy tylko na scenie pojawili się trenerzy grup młodzieżowych, natychmiast spotkało się to z ogromnym aplauzem młodych piłkarzy.

– Oni naprawdę poszliby za swoimi trenerami w ogień – powiedziała jedna z mam, która towarzyszyła swojemu synowi na Gali. – W Gryfie dzieci nie tylko fajnie spędzają czas, grając w piłkę, ale również uczone są pozytywnych wartości, takich jak odpowiedzialność, koleżeństwo, wytrwałość. Dla nas, rodziców, to równie ważne jak postępy piłkarskie.

Warto przypomnieć, że w Gryfie Gmina Zamość jest również zespół seniorów, grający obecnie w Hummel IV lidze lubelskiej. Dzięki temu zapewniona jest ciągłość szkolenia, a najzdolniejsi wychowankowie mogą kontynuować przygodę z piłką w rywalizacji drużyn dorosłych.

(materiał nadesłany – media Gryf Gmina Zamość)

- Reklama -
Otrzymuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamość
zachmurzenie duże
6.1 ° C
6.1 °
6.1 °
94 %
2.6kmh
100 %
śr.
6 °
czw.
10 °
pt.
12 °
sob.
16 °
niedz.
19 °
- Reklama -

Popularne

Zobacz także

- Reklama -

Nie przegap

Zamość: Oszuści włamali mu się na konto i wyłudzili pieniądze od jego znajomych

37-latek zgłosił policji, że ktoś włamał się na jego...

Spędź rodzinną majówkę w Magicznych Ogrodach!

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a my mamy dla...

Olimpia Miączyn – Hetman Zamość (ZDJĘCIA)

W 21 kolejce zamojskiej klasy okręgowej Olimpia Miączyn przegrała...

Powiat zamojski: Oszustwo na „wygraną w konkursie IKEA”

W poniedziałek (22 kwietnia) 52-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego zgłosiła...

Powiat zamojski: Oszukana na inwestycję w akcje „Baltic Pipe”. Straciła pieniądze

Policjanci przyjęli zawiadomienie od 55-letniej mieszkanki powiatu zamojskiego, która...

Powiat tomaszowski: Nastolatek chciał kupić sprzęt muzyczny. Trafił na oszustów

W poniedziałek (22 kwietnia) na policję zgłosiła się 52-letnia...

Zamość: Kierowca z kilkuletnim dzieckiem uciekał przed policją. Ma sporo na sumieniu

Policjanci w miniony weekend (20-21 kwietnia) na ulicy Szczebrzeskiej...

Powiat tomaszowski: Osobówka zderzyła się z busem. Kilka osób trafiło do szpitala

W sobotę (20 kwietnia) w miejscowości Hubinek w gminie...