Dodajmy, że to właśnie w Zamościu miłośnicy ras polskich w maju 1994 roku założyli nieformalną , nierejestrowaną grupę hodowlaną, która była zalążkiem obecnego stowarzyszenia:
- Nasze działania zbieżne były z opracowaniem wzorca i oficjalną rejestracją gołębi zamojskich w rejestrze ras polskich. Wzorzec opracowali i zgłosili do rejestracji panowie Adam Kowalski i Stanisław Czekanowski Początki były trudne, brak było doświadczenia ale wytężoną wspólną pracą udało nam ie doprowadzić do rozkwitu naszej sztandarowej rasy i rozpowszechniania na terenie całego kraju. Hodowcy zamojscy umiejętnie i z dużym rozmachem hodują i promują nasze skrzydlate skarby. Ta hodowana pasja jest zaraźliwa i jest mocnym czynnikiem integrującym lokalną społeczność. Stale wzrasta ilość członków zamojskiego Stowarzyszenia co daje mocną gwarancję na dalszy rozwój rasy oraz na ciągle kultywowanie tradycji związanej z hodowlą i lotami gołębi zamojskich - tłumaczy Zamojskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego w Zamościu.
Na zamojską wystawę zgłoszono ponad pół tysiąca gołębi rasowych w 30 rasach, które zostaną poddane ocenie sędziowskiej. Czeka 8 wolier pokazowych gołębi wysokolotnych i ozdobnych i blisko 80 sztuk drobiu ozdobnego w 12 rasach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.