Zabiegi wszczepienia podskórnego kardiowertera-defibrytatora wykonuje się w Polsce w ośrodkach o najwyższym stopieniu referencyjności. Urządzenie rozpoznaje i przerywa zaburzenia rytmu serca stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla życia pacjenta. Jest nowoczesnym rozwiązaniem i szansą dla pacjentów z przeciwwskazaniami do klasycznych układów przezżylnych. Szczególne korzyści z implantacji S-ICD odnoszą młodzi ludzie zagrożeni nagłą śmiercią arytmiczną, chorzy z niedrożnością żylną oraz po przebytej infekcji związanej z wcześniej implantowanym tradycyjnym kardiowerterem-defibrylatorem.
Pacjent czuje się dobrze, wkrótce opuści szpital. Pozostanie pod stałą opieką Poradni Kardiologicznej.
W zabiegu uczestniczyli: dr Paweł Stefańczyk- zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem Kardiologicznym, dr Paweł Dąbrowski (zespół operatorów), dr Katarzyna Grajeta (anestezjolog), Jolanta Sobczak, Malwina Guty (zespół pielęgniarski), zabieg nadzorował dr hab. n. med. Paweł Syska, kardiolog z Centrum Zaburzeń Rytmu Serca Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie, uznany autorytet w zabiegach implantacji S-ICD.
Procedurę wykonano u pacjenta ze wskazaniami do implantacji kardiowertera defibrylatora, a jednocześnie z bardzo wysokim ryzykiem powikłań infekcyjnych przezżylnej metody implantacji elektrod i urządzenia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.