Największy pożar miał miejsce w Sułówku, 23 lutego gdzie spłonęło 35ha nieużytków a przy akcji gaśniczej trwającej ponad 3 godziny zaangażowanych było 35 strażaków.
W Majdanie Wielkim w dniu 5 marca spaleniu uległo 0,5ha młodnika, dzięki akcji gaśniczej udało się uratować las.
W Jatutowie 6 marca w wyniku wypalania pozostałości roślinnych pożarem objęta została altanka drewniana i krzewy ozdobne na posesji, dzięki przeprowadzonej akcji gaśniczej uratowany został budynek mieszkalny, straty oszacowano na kwotę 50 000 zł.
-Wypalanie suchych traw, narusza przepisy ustawy o ochronie przyrody, ustawy o lasach, kodeksu wykroczeń – grożą za to sankcje karne, dla przykładu zgodnie z art. 130a ustawy o ochronie przyrody, za usuwanie roślinność przez wypalanie z gruntów rolnych, obszarów kolejowych, pasów przydrożnych, trzcinowisk lub szuwarów, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 30 000 złotych. Pożary traw z uwagi na swój charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują dużą liczbę strażaków. Strażacy, zaangażowani w gaszenie pożarów traw na łąkach i nieużytkach, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego w innym miejscu, gdzie są bardziej potrzebni.Mając powyższe na względzie, apelujemy o rozwagę przy posługiwaniu się ogniem otwartym. Nie wypalajcie suchych traw! - apelują zamojscy strażacy.
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.