COM w Zamościu zapewni pobyt w ośrodku wsparcia dla 20 uczestników, w tym 8 miejsc pobytu całodobowego i 12 pobytu dziennego. W ramach pobytu dziennego COM będzie otwarty od poniedziałku do piątku. Osoby objęte zakresem usług pobytu całodobowego będą przebywać w COM przez 7 dni w tygodniu (pobyt całodobowy zapewni pełną opiekę i dostęp do specjalistycznych usług w sposób ciągły).
Uczestnicy mają zapewnione zostanie wyżywienie: przy pobycie dziennym – co najmniej 2 posiłki (śniadanie i obiad), a przy całodobowym – minimum 3 posiłki (śniadanie, obiad, kolacja), dostosowane do zaleceń dietetycznych wynikających ze stanu zdrowia. Ci, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do COM, zostanie zapewniony transport z i do miejsca zamieszkania.Rodzaj i zakres wsparcia udzielanego w COM zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych osób korzystających.
Wsparcie realizowane dla osób skierowanych do COM będzie obejmować:
- zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych i pielęgnacyjnych,
- udział w terapiach zajęciowych,
- naukę lub utrzymywanie posiadanego poziomu sprawności w zakresie: - samoobsługi, - samodzielności życiowej, - rozwijania kontaktów społecznych, pielęgnowania kontaktów
z rodziną i przyjaciółmi, - rozwoju zainteresowań, - rekreację i organizowanie czasu wolnego, w tym z wykorzystaniem usług dostępnych
w środowisku lokalnym, - zorganizowanie miejsc zamieszkania dla 8 osób i zapewnienie im potrzeb bytowych.
Osoba niepełnosprawna ubiegająca się o skierowanie do COM w Zamościu składa w MCPR dokumenty obowiązujące przy przyznawaniu świadczeń z pomocy społecznej, tj. wniosek (podanie) o skierowanie do COM wraz z niezbędnymi załącznikami, tj., oświadczeniem o staniem majątkowym i oświadczenie o uzyskanym dochodzie w ciągu 12 m-cy od złożenia wniosku. Do wniosku należy dołączyć również wypełnione przez lekarza rodzinnego zaświadczenie lekarskie osoby ubiegającej się o skierowani do ośrodka wsparcia – COM w Zamościu.
Pracownik socjalny MCPR przeprowadzi u każdej osoby zainteresowanej skierowaniem do COM rodzinny wywiad środowiskowy.
Na podstawie przeprowadzonego wywiadu środowiskowego, sporządzonej diagnozy i wniosku pracownika socjalnego o przyznanie usługi w COM dla danej osoby niepełnosprawnej zostanie wydana decyzja administracyjna przyznająca daną usługę w ośrodku wsparcia w COM.
Osobie niepełnosprawnej będzie przyznana w COM w Zamościu (na podstawie decyzji administracyjnej ) usługa odpowiednio w formie:
- pobytu dziennego z wyżywieniem:
- z usługami opiekuńczymi,
- ze specjalistycznymi usługami opiekuńczymi,
- z usługami opiekuńczymi wraz z rehabilitacją,
- ze specjalistycznymi usługami opiekuńczymi wraz z rehabilitacją,
- lub pobytu całodobowego z wyżywieniem:
- z usługami opiekuńczymi,
- ze specjalistycznymi usługami opiekuńczymi,
- z usługami opiekuńczymi wraz z rehabilitacją,
- ze specjalistycznymi usługami opiekuńczymi wraz z rehabilitacją.
Kontakt telefoniczny w sprawie kierowania osób niepełnosprawnych do COM w Zamościu: 84 677 56 47, 84 677 56 32
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.