Wędrowna Orkiestra Gimplów to wyjątkowy projekt muzyczno-społeczny, który przywraca życie dawnym melodiom i tanecznym tradycjom wschodniej Lubelszczyzny. To dziesięcioosobowa kapela, która – zamiast scen i klubów – wybiera drogi lokalne, wiejskie place i małomiasteczkowe rynki, by zagrać dla ludzi tam, gdzie żyją. Ubrani po swojemu, z instrumentami w rękach i z rozkładanym parkietem na pace pomarańczowego Autosana, Gimplowie wyruszają w trasę koncertową, która bardziej przypomina muzyczną przygodę niż klasyczny tour.
Ich repertuar to taneczne melodie z Roztocza i okolic Tomaszowa Lubelskiego – polki, oberki, mazurki, fraki – muzyka, która dawniej rozbrzmiewała na wiejskich zabawach i potańcówkach. Ale to nie tylko koncerty – podczas ośmiodniowej podróży Gimplowie zatrzymują się w miasteczkach i wsiach, by poprowadzić warsztaty śpiewu i tańca, spotkać się z lokalnymi muzykantami, a wieczorami rozkręcać potańcówki „na dechach”, czyli na drewnianym parkiecie, który wożą ze sobą.
Druga edycja „Wędrownej Orkiestry Gimplów – Taborem po wschodniej Lubelszczyźnie” rusza już 5 lipca. Początek w sobotę na Rynku Wielkim w Zamościu. O godzinie 18:00 odbędzie się otwarty koncert z tańcami pod gołym niebem. Przez kolejnych osiem dni orkiestra będzie podróżować przez region, docierając do miejsc, gdzie rzadko słychać żywą kapelę. Całe wydarzenie jest otwarte dla wszystkich – na trasie nie obowiązują bilety ani zapisy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.