reklama
reklama

Zamojski ratownik broni się przed agresywnym pacjentem!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zamojski ratownik broni się przed agresywnym pacjentem! - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaRatownicy medyczni z Zamościa przechodzą specjalistyczne szkolenie. To już nie tylko udzielanie pierwszej pomocy i ratowanie życia, ale też ... obrona własnego życia. Takie czasy, że pobudzonych i agresywnych pacjentów coraz więcej. Dlatego policyjni instruktorzy taktyki i technik interwencji uczą personel zespołów ratownictwa medycznego jak należy bronić się przed atakiem agresywnego pacjenta.
reklama

Zespoły ratownictwa medycznego pod okiem policyjnych instruktorów taktyki i technik interwencji z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim ćwiczyły sposoby odparcia bezpośredniego ataku agresywnej osoby. Uczestnicy szkolenia poznali metody i techniki obezwładniania osób wykorzystywane w sytuacjach wysokiego ryzyka z udziałem tzw. „ trudnego pacjenta”. Ćwiczenia odbywały się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz w karetce pogotowia.

Zespoły ratownictwa medycznego niejednokrotnie dysponowane są w miejsca o podwyższonym ryzyku wystąpienia agresji. W trakcie podejmowanych medycznych czynności ratunkowych często narażeni są na atak ze strony nietrzeźwych kompanów osób, w stosunku do których podejmują działania ratownicze, a nawet samych poszkodowanych. Często też osoby takie znajdują się pod wpływem narkotyków czy innych środków.

reklama

Należy pamiętać, że nie tylko policjanci, ale i ratownicy medyczni podczas wykonywania swoich obowiązków są funkcjonariuszami publicznymi. Korzystają z takiej samej ochrony prawnej, a każdy, kto dopuści się znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej, bądź czynnej napaści na ratownika medycznego, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Celem tego typu szkoleń jest przygotowanie ratowników medycznych, pielęgniarek oraz lekarzy zespołów ratownictwa medycznego do reagowania na agresywne zachowania osób podczas prowadzenia działań ratowniczych, poznanie podstawowych technik samoobrony oraz ćwiczenie umiejętności ich zastosowania w przypadku ataku na personel medyczny.

Wkrótce kolejna grupa personelu medycznego zamojskiego pogotowia ratunkowego spotka się z policyjnymi instruktorami taktyki i technik interwencji, aby poznać metody skutecznej obrony przed agresorem.  

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo