reklama
reklama

Zamojscy wędkarze idą na wojnę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zamojscy wędkarze idą na wojnę! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z ZamościaCierpliwość się kończy. Wędkarze z Zamościa zakasali rękawy i wypowiadają starcie kormoranom: - Zarząd Okręgu PZW Zamość serdecznie zaprasza wszystkich wędkarzy do pomocy w odstraszaniu kormoranów na zbiorniku Nielisz - alarmują. Chętnym zapewnią niezbędną amunicję, czyli petardy hukowe i łódź.
reklama

Kormorany to prawdziwa zmora gospodarstw zajmujących się hodowlą ryb. Ptaki potrafią wyjadać ze zbiorników wodnych tony karpi. Kormorany polują w stadach, zaganiając ryby na płycizny i do zatoczek, gdzie łatwiej je wyłowić.  Są uznawane za bardzo żarłoczne. Przeciętnie zjadają 400–500 g ryb dziennie (według innych danych od 600 do 800 g dziennie), co przy ich masie ciała jest o ok. 40% mniejszą porcją niż u innych rybożernych ptaków wodnych (np. głuptaków, alek czy perkozów). Wiadomo, co to oznacza dla wędkarzy, którzy zarybiają zbiorniki:

- W trosce o nasze wody i rybostan udostępniamy łódź oraz petardy hukowe, które pomogą w odstraszaniu tych ptaków. Zależy nam na Twojej pomocy! Razem zadbajmy o równowagę ekosystemu i przyszłość naszych wędkarskich łowisk. W razie pytań prosimy o kontakt z biurem Okręgu Zamość. Liczymy na Wasze wsparcie i zaangażowanie! Do zobaczenia nad wodą! - apeluje Polski Związek Wędkarski w Zamościu.

reklama

Zbiornik w Nieliszu, przez niektórych nazywany jest "zamojskim morzem". Ma ponad 950 hektarów powierzchni i jest jednym z ulubionych miejsc dla wędkarzy z powiatu zamojskiego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama