reklama
reklama

Używany rower wart tysiące. Najdroższy w powiecie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne (sprzedajemy.pl)

Używany rower wart tysiące. Najdroższy w powiecie? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne (sprzedajemy.pl)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z ZamościaMożliwe, że to najdroższy używany rower nie tylko w powiecie zamojskim. 63-letni mieszkaniec chciał go sprzedać przez internet. Wstępnie chętny znalazł się szybko. Ostatecznie rower dalej czeka, ale zniknęło ... 12 tysięcy złotych.
reklama

63-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego wyjaśnił funkcjonariuszom, że na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawił ofertę używanego roweru za kwotę 600 zł. Dość szybko, za pośrednictwem komunikatora społecznościowego, nawiązał z nim kontakt mężczyzna zainteresowany zakupem. Kolejnego dnia przysłał mu wiadomość zawierającą link i informację, iż jego użycie zapewni sprawną płatność i umożliwi zorganizowanie przesyłki kurierskiej.

Nieświadomy zagrożenia 63-latek skorzystał z zaproponowanej mu możliwości. Wszedł w link, zalogował się na stronę swojego banku i wypełnił wymagane pola. W niedługim czasie otrzymał telefon od fałszywego konsultanta bankowego. Ten polecił mu, aby zalogował się w aplikacji mobilnej swojego banku i wygenerował kod BLIK, co miało być niezbędne do sfinalizowania transakcji. Pokrzywdzony nie podejrzewał, że jego oszczędności mogą być zagrożone. Wygenerował i przekazał więc kilka kodów. Dzięki temu oszuści bardzo szybko wypłacili pieniądze w bankomacie, w innej części Polski. 63-latek stracił ponad 12 tysięcy zł.

reklama

Wystawiając w internecie przedmioty do sprzedaży uważajmy na oszustów, którzy podszywają się za osoby zainteresowane ich kupnem. Bardzo często przenoszą oni rozmowy na popularne komunikatory. Linki do transakcji przesyłane przez nich w wiadomościach rzekomo mają ułatwić płatność, czy umożliwić zorganizowanie przesyłki kurierskiej. Pamiętajmy, że takie linki przekierowują na strony internetowe, które służą przestępczemu procederowi. Wypełnianie tam swoich danych oraz dalsze wykonywanie instrukcji i poleceń w tym zakresie grozi utratą oszczędności. Dla uśpienia naszej czujności oszuści mogą na przykład informować o konieczności dokonania weryfikacji danych właściciela konta bankowego, wykonania przelewu pieniędzy na „bezpieczne konto bankowe” lub w ramach weryfikacji będą starali się wyłudzić kody BLIK.  Przestrzegamy więc, aby w podobnych sytuacjach nigdy nie podawać swoich danych do logowania i danych z karty płatniczej na stronie, do której przekieruje nas otrzymany link. Nie wolno również autoryzować operacji, które nie były przez nas zlecane i przekazywać kodów BLIK nieznanym osobom, nawet jeśli podają się za pracowników banku.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo