- Większość zgłoszeń dotyczy powalonych drzew i konarów. Takich interwencji było najwięcej – 201. W 33 przypadkach również zabezpieczaliśmy dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy gasili również 3 pożary od wyładowań atmosferycznych. W 7 interwencjach wypompowywaliśmy wodę z zalanych posesji i piwnic. Na całe szczęście w tych wszystkich zdarzeniach obyło się bez osób poszkodowanych – mówi w rozmowie z Radiem Lublin młodszy kapitan Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Najwięcej interwencji dotyczy powiatów: hrubieszowskiego (81), tomaszowskiego (60), biłgorajskiego (41) i bialskiego (36). Kolejne zgłoszenia napływają. Trwa też usuwanie drzew, które łamała wichura i które spadły na wiele lokalnych dróg.
- Zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonych drzew, które w wyniku silnej burzy zablokowały drogę w miejscowości Hutki (gm.Krasnobród). Na miejscu działania polegały na zabezpieczeniu terenu i usunięciu zalegających konarów, aby przywrócić przejezdność - informuje OSP Krasnobród.
Zniszczenia są także w gminie Komarów-Osada:
- Zostaliśmy zadysponowani do zerwanych dachów w miejscowości Dub. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zerwanego dachu na budynku gospodarczym, drugie zgłoszenie to zerwany dach na budynku mieszkalnym. Podczas dojazdu do zdarzeń dwukrotnie usuwaliśmy powalone drzewa na jezdnię - potwierdza OSP Komarów-Osada.
O bilansie strat będziemy na bieżąco informować w Zamojska24.pl
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.