reklama
reklama

Dziewięć milionów na ... 10 łóżek w Zamościu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne (reduktorytlenowe.pl)

Dziewięć milionów na ... 10 łóżek w Zamościu - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne (reduktorytlenowe.pl)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z ZamościaSpore dofinansowanie dla Szpitala Niepublicznego w Zamościu. Wartość przyznanego wsparcia to ponad 9 milionów złotych, na utworzenie 10 łóżek dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Ktoś złapie się za głowę i zapyta o co chodzi? - Obecnie na terenie naszego miasta, powiatu oraz powiatów ościennych nie ma jednostki zapewniającej tego typu świadczenia - tłumaczy zamojski szpital.
reklama

Umowa z Ministerstwem Zdrowia na dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja i dostosowanie infrastruktury Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. w Zamościu w celu poprawy dostępności do świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz rozszerzenie zakresu świadczeń dla pacjentów wentylowanych mechanicznie”, została podpisana. Inwestycja jest finansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Wartość przyznanego dofinansowania wynosi 9 145 839,80 zł:
 
- W wyniku uzyskanego dofinansowania zostanie utworzone 10 łóżek dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Obecnie na terenie naszego miasta, powiatu oraz powiatów ościennych nie ma jednostki zapewniającej tego typu świadczenia. Dzięki podpisaniu umowy z Ministerstwem Zdrowia możliwe było przejście do kolejnych etapów realizacji projektu - tłumaczy zamojski szpital.
 
Wykonawcą będzie i zarobi, zamojska firma BUDMAT Sp. z o.o., wyłoniona w drodze postępowania zgodnie z ustawą – Prawo zamówień publicznych:
 
- Cieszymy się, że wybrana firma pochodzi z Zamościa co stanowi dla nas potwierdzenie, iż wspólne działania przyniosą wymierne efekty na rzecz rozwoju lokalnej społeczności - wyjaśnia szpital.
 
Wentylacja mechaniczna jest niezbędna u chorych z niewydolnością oddechową, którzy nie mogą oddychać samodzielnie i muszą być stale podłączeni do respiratora. To np. pacjenci z uszkodzeniem mózgu, po urazach, w stanie śpiączki farmakologicznej. Podłączenie pacjenta pod respirator wspomaga funkcje jego płuc i pozwala na wymianę gazową pomiędzy narządami i układami.
 
Planowany termin zakończenia inwestycji w Zamościu to czerwiec 2026 roku.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo