reklama

Burmistrz Szczebrzeszyna oszalał?

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz Szczebrzeszyna oszalał? - Zdjęcie główne
Autor: Rafał Kowalik

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaKtóry z naszych burmistrzów, wójtów, czy samorządowców - których mamy przecież od groma, za własne pieniądze funduje mieszkańcom lody i dokłada do tego bilety do cyrku? Owszem, jest taki. Rafał Kowalik czyli burmistrz Szczebrzeszyna, postanowił w nietypowy sposób docenić i nagrodzić najzdolniejszych uczniów z całej gminy.
reklama

-  Kochane dzieciaczki, droga młodzieży! Karnety na lody dla wszystkich wyróżnionych uczniów oraz tych ze świadectwem z paskiem zgminy Szczebrzeszyn., są już gotowe. Ale jak to w Szczebrzeszynie – dorzucamy jeszcze coś od siebie! Każde wyróżnione dziecko w otrzyma również bezpłatny bilet do cyrku i może się tam śmiać . O prawach dziecka można dużo mówić. My wolimy działać i nagradzać Waszą ciężką pracę, zaangażowanie i dobre wyniki w nauce. Gratuluję wszystkim sukcesów i życzę wspaniałych wakacji! - tłumaczy burmistrz Szczebrzeszyna. 

Przypomnijmy, że spontaniczna reakcja burmistrza zaczęła się od kontrowersji i zamieszania, w zaprzyjaźnionej ze Szczebrzeszynem gminie Pszczyna. Zamieszania rozpętała bezprecedensowa interwencja Rzecznika Praw Dziecka, wymierzona w rodzinną Lodziarnię „Pod Dębem” w Pszczynie. Ta od dwudziestu pięciu lat nagradzała lokalnych prymusów darmową porcją słodkości. Warszawski urząd wysłał do właścicieli oficjalne, imienne pismo z prośbą o natychmiastowe zaprzestanie tej wieloletniej tradycji. Według argumentacji centralnych urzędników, uzależnianie nagród od ocen szkolnych promuje niezdrową rywalizację, generuje ogromną presję psychiczną wśród rówieśników oraz prowadzi do wykluczenia dzieci, których unikalne talenty nie przekładają się bezpośrednio na oceny w dzienniku.

reklama

W obawie przed konsekwencjami prawnymi i kontrolami, zszokowani i zasmuceni właściciele podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznego świętowania. Działanie biura Rzecznika Praw Dziecka wywołało natychmiastową falę potężnego oburzenia, która lotem błyskawicy zalała polski internet i podzieliła opinię publiczną. Przeciwko decyzji ostro protestowali lokalni samorządowcy, rozgoryczeni rodzice oraz publicyści, zarzucając urzędnikom absurdalne „równanie w dół” i niszczenie pięknych, oddolnych inicjatyw społecznych.

Na fali tego ogólnokrajowego buntu przeciwko centralnym zakazom zrodziła się też inicjatywa w Szczebrzeszynie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo