reklama
reklama

60-latek zaszalał na hulajnodze. Wcześniej wypił

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne (Policja)

60-latek zaszalał na hulajnodze. Wcześniej wypił - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne (Policja)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZamojszczyznaPolicjanci z Łabuń przy ulicy 3 Maja w Komarowie Osadzie zatrzymali 60-latka jadącego na hulajnodze elektrycznej. Fantazja jak widać jest, gorzej z rozumem, a miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.
reklama

Mieszkaniec województwa podkarpackiego miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.  60-latek za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem, grozi mu grzywna w wysokości nie niższej niż 2500 złotych:

- Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi grzywna w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość grzywny wzrasta do kwoty nie niższej niż 2500 złotych, sąd może również orzec karę aresztu - informuje KMP w Zamościu. 

Przypominamy też, że użytkownicy hulajnóg elektrycznych powinni korzystać z wyznaczonych ścieżek rowerowych. Jeśli ścieżki są niedostępne, można poruszać się jezdnią, ale tylko na drogach o ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Jazda hulajnogą elektryczną po chodnikach jest dozwolona tylko w wyjątkowych sytuacjach, gdy nie ma ścieżki rowerowej ani drogi z ograniczeniem do 30 km/h. Jadąc hulajnogą chodnikiem należy pamiętać, aby poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Maksymalna prędkość hulajnogi elektrycznej na drodze wynosi 20km/h. Przekraczanie tej prędkości jest niebezpieczne i niezgodne z przepisami.

reklama

Hulajnogi elektryczne muszą być wyposażone w światła przednie i tylne, odblaski, dzwonek oraz hamulec. Podczas jazdy hulajnogą elektryczną zabronione jest korzystanie z telefonu. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na hulajnodze innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Prawo drogowe zabrania też przejeżdżania na hulajnodze elektrycznej przez przejścia dla pieszych.  Należy zejść z hulajnogi i przeprowadzić ją przez przejście.

Przepisy precyzują także zasady parkowania hulajnogi. Należy ją parkować w sposób nieutrudniający ruchu pieszym i innym uczestnikom ruchu. Hulajnogę należy ustawić równolegle jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni. Szerokość chodnika pozostawionego dla ruchu pieszych powinna być taka, aby nie utrudnić im ruchu i powinna być nie mniejsza niż 1,5 m.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo