reklama

Zamościanki potraktują to poważnie?

Opublikowano:
Autor:

Zamościanki potraktują to poważnie? - Zdjęcie główne
Autor: zdjęcie ilustracyjne (Olsztyn.eu)

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaTo będzie prawdziwy test dla mieszkanek Zamościa. Jak poważnie traktują swoje zdrowie i czy myślą o swoich bliskich? Zwykle tłumaczą się brakiem czasu, pracą lub strachem przed diagnozą. Teraz te wymówki tracą ważność. W najbliższy piątek w Zamościu, absolutnie bezpłatne badania mammograficzne. Wystarczy zgłosić się telefonicznie lub internetowo. Jakie tym razem będą wymówki?
reklama

Każdego roku w Polsce z powodu raka piersi umiera ponad 7 tysięcy kobiet, co oznacza, że każdego dnia ta choroba odbiera życie piętnastu Polkom. Statystyki są nieubłagane, ponieważ co około półtorej godziny jedna kobieta w naszym kraju przegrywa walkę z tym nowotworem. Choć choroba potrafi zaatakować w każdym wieku, najwięcej zgonów notuje się u kobiet w wieku powyżej 50-tego roku życia, a szczyt zachorowalności przypada na przedział między 55 a 69 rokiem życia.

Zatrważający jest również fakt, że śmiertelność z powodu raka piersi w Polsce wciąż rośnie, podczas gdy w większości krajów europejskich maleje, a głównym powodem tego stanu rzeczy jest zbyt późne zgłaszanie się na badania profilaktyczne.

Nowotwór złośliwy w początkowym stadium rozwija się bezszelestnie, nie dając żadnych widocznych objawów ani nie powodując bólu. Wczesna diagnoza daje jednak niemal stuprocentową szansę na całkowite wyleczenie. Mimo to statystyki zgłaszalności na badania wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Kobiety często uciekają przed mammografią, bojąc się wykrycia choroby. Lekarze powtarzają jednak, że badanie nie tworzy choroby, ale wykrywa ją na etapie, w którym można ją skutecznie pokonać. Zamiast lęku, warto wybrać spokój dla siebie i swojej rodziny.

reklama

W najbliższy piątek (26 czerwca) przy OSiR (ul.Królowej Jadwigi 8)  Zamościu, stanie mammobus. Badanie jest całkowicie darmowe i nie wymaga żadnego skierowania od lekarza.W godzinach 9:00-14:00 czekają specjaliści. Aby uniknąć kolejek i zagwarantować sobie miejsce, organizatorzy zalecają wcześniejszy zapis.

Rejestracji można dokonać telefonicznie: 58 325 76 02, lub drogą internetową za pośrednictwem e-rejestracji na Internetowym Koncie Pacjenta. W piątek wystarczy zabrać ze sobą jedynie dokument tożsamości z numerem PESEL oraz zdjęcia z poprzednich mammografii, jeśli były robione. Na badanie nie należy zakładać ubrań z metalowymi elementami ani stosować kosmetyków takich jak dezodoranty czy balsamy w okolicach klatki piersiowej.

Wymówki się skończyły, nadszedł czas na krok, który ratuje życie.   

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo