reklama

Zamojskie Orły wręczone. Kto dostał?

Opublikowano:
Autor:

Zamojskie Orły wręczone. Kto dostał? - Zdjęcie główne
Autor: UM w Zamościu
Zobacz
galerię
12
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaZamojskie Orły przyznane i wręczone. Uroczystość w Centrum Kultury Filmowej Stylowy zgromadziła przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i młodzież szkół średnich. Byli także ich nauczyciele oraz dyrektorzy placówek oświatowych, również miejscy radni i pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Zobaczcie kto wśród laureatów.
reklama
– Gratuluję tego, jak odważnie potraficie sięgać po marzenia – mówił do dzieci i młodzieży prezydent Rafał Zwolak.
 
Podkreślał, że zawsze było dla niego ważne docenienie zdolnych, ambitnych i pracowitych młodzi ludzi. – Obiecywałem, że ci osiągający sukcesy będą mogli liczyć na realne wsparcie i uznanie ze strony miasta. Program Zamojskie Orły jest realizacją tej idei i wyrazem naszej wspólnej troski o rozwój młodego pokolenia. Jesteście najlepszym przykładem tego, że sukces rodzi się z wytrwałości, systematycznej pracy i wiary we własne możliwości – zwrócił się do zgromadzonych prezydent.
reklama
 
 – Wasze sukcesy budzą podziw i są powodem do dumy dla całej naszej lokalnej społeczności. Życzę Wam, aby dotychczasowe osiągnięcia były inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań, rozwijania pasji oraz realizacji ambitnych planów – mówiła z kolei Monika Żur, dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość.
 
Przyznane przez prezydenta Rafała Zwolaka nagrody odebrało 66 osób. To laureaci konkursów przedmiotowych i artystycznych, zawodów sportowych, a także olimpiad.
reklama
 
Trzy specjalne wyróżnienia – statuetki Zamojskich Orłów – trafiły do najlepszych z najlepszych. Ich laureatami zostali:
 
🟡 Filip Flaga ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza – laureat konkursu przedmiotowego z historii i finalista konkursu z biologii organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
reklama
🟡 Karolina Guzik z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida – laureatka XIX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.
🟡 Michał Jacek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Armii Krajowej – laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zrozum, zalicz, zostań matematykiem” na lubelskim UMCS, laureat XX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego BÓBR na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i Jagiellońskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez krakowski UJ.
reklama
 
Gratulacje przekazano też nauczycielom przygotowującym tych troje uczniów do konkursów: Magdalenie Ludowskiej i Marcie Majewskiej (SP nr 7), Agnieszce Zielińskiej (III LO) i Joannie Bielak (ZSP Nr 3). Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalno-instrumentalnego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo