Uczniowie z klas7 i 8, w ramach doradztwa zawodowego, mieli okazję odwiedzić Komendę Policji w Zamościu:
- Celem wizyty było zapoznanie się ze specyfiką pracy policjanta. Podczas spotkania bardzo miłe Panie funkcjonariuszki opowiedziały o swojej służbie, zadaniach poszczególnych wydziałów oraz wyposażeniu wykorzystywanym podczas codziennej pracy. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów, sprzętu służbowego oraz miejsc, do których na co dzień nie mają dostępu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje sprzętu policyjnego, używanego podczas masowych imprez, możliwość wejścia do środka wozu policyjnego i odwiedzenia boksów z psami tropiącymi - relacjonuje Katolicka Szkoła Podstawowa im.św.Ojca Pio w Zamościu.
Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda droga do zostania policjantem oraz jakie cechy i umiejętności są potrzebne do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Młodzi ludzi mogli poznać pracę policjantów oraz przekonać się, jak ważną rolę funkcjonariusze pełnią w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta.
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.