Dzisiaj w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów policjanci prowadzą wojewódzkie działania „Bezpieczny Jednoślad”. W trakcie trwającej akcji, sprawdzają jak ta grupa użytkowników dróg wywiązuje się ze swoich obowiązków, w jakim stanie technicznym znajdują się ich pojazdy. Kontrolują również stan trzeźwości kierowców. Mundurowi zwracają ponadto uwagę na zachowania innych uczestników ruchu drogowego względem kierujących jednośladami.
W sposób szczególny w dzisiejszej akcji mundurowi zwracają uwagę na motorowerzystów, motocyklistów, rowerzystów i kierujących hulajnogami, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na najtragiczniejsze skutki wypadków.
W tym roku na drogach województwa lubelskiego użytkownicy jednośladów uczestniczyli w 108 wypadkach, w których 97 osób zostało rannych, zaś 6 zginęło. Od początku roku rowerzyści uczestniczyli w 41 wypadkach, w których 38 cyklistów odniosło obrażenia, zaś 1 poniósł śmierć. Motocykliści natomiast uczestniczyli w 36 wypadkach drogowych, w których 33 zostało rannych, a 4 zginęło. Natomiast motorowerzyści brali udział w 12 wypadkach, w których 10 motorowerzystów zostało rannych. Z kolei kierujący hulajnogami elektrycznymi uczestniczyli w 21 wypadkach, w których 16 użytkowników hulajnóg doznało obrażeń, a 1 poniósł śmierć.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.