reklama
reklama

Szokujące wyznania więźniów z Zamościa. Czego ich uczą?

Opublikowano:
Autor:

Szokujące wyznania więźniów z Zamościa. Czego ich uczą? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaTo naprawdę dzieje się w Zakładzie Karnym w Zamościu. Dzięki współpracy z Akademią Zamojską, w zamojskiej jednostce penitencjarnej odbyły się warsztaty dla osadzonych o tematyce ... przebaczenia. Oby pomogło i zadziałało.
reklama

-Przebaczenie jest procesem, który oddziałuje na człowieka i sprawia, że możliwe jest odrodzenie się. Resocjalizacja to działanie, dzięki któremu osoby niedostosowane społecznie, które naruszyły porządek prawny, są w stanie uniknąć powrotu na drogę przestępstwa, przestrzegać norm, zasad ważnych dla życia społecznego. Jedną z zasad, która powinna być stosowana w resocjalizacji, jest praca z drugim człowiekiem – nie na zasadzie podległości i przymusu, a odpowiedzialności za samego siebie, szanowania siebie, wsparcia innych, akceptacji. Ta zasada towarzyszyła grupie podczas wszystkich spotkań i była wyjściem do organizacji przedsięwzięcia - wyjaśnia Zakład Karny w Zamościu.
 
Na początku zajęć osadzeni wraz z prowadzącą ustalili zasady obowiązujące podczas warsztatów oraz wzięli udział w ćwiczeniach integracyjnych. Uczestnicy podzielili się swoim rozumieniem przebaczenia oraz nieprzebaczenia, a następnie ich rozumienie zostało rozszerzone o wiadomość przekazane przez prowadzącą.
W czasie spotkań stosowana była zasada indywidualizacji, ponieważ każdy z uczestników jest na innym etapie życia, boryka się z innymi problemami, ma za sobą inną przeszłość, inną hierarchię wartości. Każdy osadzony potrzebuje indywidualnego podejścia oraz konkretnej pomocy w wyznaczonej sferze i w uporaniu się z konkretnym problemem:
 
-Uczestnicy, dzięki takiemu podejściu otworzyli się i podzieli niezwykle głębokimi, ważnymi problemami. Praca osadzonych nie ograniczała się tylko do czasu podczas zajęć. Każdy z nich proszony był także o pracę nad sobą w czasie wolnym – zadaniem skazanych między innymi było obserwowanie oraz spisywanie swoich emocji, opis relacji, w których nastąpiła krzywda oraz określenie czy została ona przepracowana - tłumaczą inicjatorzy niecodziennych zajęć.

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo