reklama

Kto wzmocni Hetman Zamość?

Opublikowano:
Autor:

Kto wzmocni Hetman Zamość? - Zdjęcie główne
Autor: KS Hetman Zamość

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaNiewiele ponad miesiąc do rozpoczęcia sezonu w III lidze piłkarskiej. W pierwszy weekend sierpnia (1-2.08) Hetman Zamość rozpocznie batalię w wyższej klasie rozgrywkowej i w odmienionym składzie: - W każdej formacji potrzebujemy wzmocnień, kwestia ilości zawodników, których zamierzamy pozyskać uzależniona jest od prowadzonych rozmów z zawodnikami z obecnej kadry - mówi trener Łukasz Gieresz.
reklama

Zespół beniaminka potwierdził póki co trzy transfery. 

Nowym zawodnikiem beniaminka został środkowy obrońca Jakub Szymala, który podpisał kontrakt do czerwca 2027 roku. Kuba ma 30 lat i jest wychowankiem Granitu Bychawa, a ostatnio występował w Świdniczance Świdnik. W ostatnim sezonie rozegrał w drużynie ze Świdnika 30 meczów - wszystkie w podstawowej jedenastce, zdobywając przy tym 5 bramek. W sumie na trzecioligowym froncie ma 150 występów i 11 goli.

W koszulce Hetmana zagra też Patryk Waliś. Obrońca jest wychowankiem Zielonych Koźminek, występował także w juniorach Górnika Konin i Akademii Piłkarskiej Piotra Reissa. Od jesieni sezonu 2020/2021 grał w rezerwach Lecha Poznań, zaś wiosną został włączony do kadry pierwszego zespołu przez trenera Dariusza Żurawia. Grał także w Odrze Opole, KKS Kalisz i Wiśle Puławy. Zadebiutował także w młodzieżowej reprezentacji Polski (U-20) przeciwko Rumunii.

reklama

Trzecia nowa twarz to Fabian Iwanek. Ostatnio występował w Turze Milejów dla którego rozegrał 29 meczów zdobył 10 bramek i zanotował 5 asyst będąc wyróżniającą się postacią na boiskach czwartej ligi. Przed transferem do Tura występował w juniorach Motoru Lublin , Cisowiance Drzewce i Mazovii Mińsk Mazowiecki. 19 - letni skrzydłowy posiada status młodzieżowca co jest bardzo istotne w budowie kadry na rozgrywki Betclic 3 ligi. Z Hetmanem związał się dwuletnim kontraktem.

Zmian kadrowych będzie jednak więcej, co zapowiada szkoleniowiec zamojskiego zespołu:

- W rozgrywkach trzecioligowych potrzebujemy dwóch młodzieżowców na boisku. Wzmocnienie rywalizacji wśród młodzieżowców oraz określenie pozycji na których będą występować to nasze priorytety na najbliższy czas.W każdej formacji potrzebujemy wzmocnień, kwestia ilości zawodników, których zamierzamy pozyskać uzależniona jest od prowadzonych rozmów z zawodnikami z obecnej kadry. Na dzień dzisiejszy za wcześnie jest mówić o personaliach. Transfery lubią ciszę - mówi Łukasz Gieresz w rozmowie z klubowymi mediami. 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo