Najpóźniej za pięć miesięcy na ulicy Generała Józefa Dwernickiego w Zamościu będzie już gotowa kanalizacja deszczowa. Podpisano umowę z wykonawcą. Firma, która wygrała przetarg nie była najtańszą spośród tych, które się zgłosiły.
Przypomnijmy, że do przetargu przystąpiło sześciu oferentów. Zdecydowana większość zmieściła się w zakładanym przez Miasto Zamość budżecie – ok. 581 tys. zł.
Ostatecznie za najkorzystniejszą uznano propozycję spółki AGBUD z Krasnobrodu, która zadeklarowała, że wykona inwestycję za nieco ponad 415 tys. zł (najtańsza oferta opiewała na niespełna 230 tys. zł, ale została odrzucona) i da na nią 84 miesiące gwarancji.
reklama
Licząc od tego dnia AGBUD ma 5 miesięcy na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac:
- Kanalizacja deszczowa jest ważna, bo to system odwadniania służący do bezpiecznego odprowadzania wód opadowych i roztopowych z utwardzonych nawierzchni. Zapobiega więc zalewaniu ulic i posesji np. podczas ulewnych opadów deszczu. Ponadto pomaga chronić środowisko przed zanieczyszczeniem, gdyż woda z powierzchni ulic i czy dachów niesie ze sobą różne substancje - informuje UM w Zamościu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.