reklama

Koniec z zalewaniem ulic i posesji w Zamościu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Koniec z zalewaniem ulic i posesji w Zamościu? - Zdjęcie główne
Autor: UM w Zamościu

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaMieszkańcy ulicy Dwernickiego w Zamościu wreszcie mogą odetchnąć z ulgą, choć wokół inwestycji już teraz jest głośno. Urzędnicy właśnie podpisali umowę na budowę nowej kanalizacji deszczowej, która ma raz na zawsze rozwiązać problem podtopień podczas ulew. Co ciekawe, miasto odrzuciło najtańszą ofertę opiewającą na zaledwie 230 tysięcy złotych i postawiło na droższego wykonawcę.
reklama
Najpóźniej za pięć miesięcy na ulicy Generała Józefa Dwernickiego w Zamościu będzie już gotowa kanalizacja deszczowa. Podpisano umowę z wykonawcą. Firma, która wygrała przetarg nie była najtańszą spośród tych, które się zgłosiły.
 
Przypomnijmy, że do przetargu przystąpiło sześciu oferentów. Zdecydowana większość zmieściła się w zakładanym przez Miasto Zamość budżecie – ok. 581 tys. zł.
Ostatecznie za najkorzystniejszą uznano propozycję spółki AGBUD z Krasnobrodu, która zadeklarowała, że wykona inwestycję za nieco ponad 415 tys. zł (najtańsza oferta opiewała na niespełna 230 tys. zł, ale została odrzucona) i da na nią 84 miesiące gwarancji.
 
reklama
Licząc od tego dnia AGBUD ma 5 miesięcy na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac:
 
-  Kanalizacja deszczowa jest ważna, bo to system odwadniania służący do bezpiecznego odprowadzania wód opadowych i roztopowych z utwardzonych nawierzchni. Zapobiega więc zalewaniu ulic i posesji np. podczas ulewnych opadów deszczu. Ponadto pomaga chronić środowisko przed zanieczyszczeniem, gdyż woda z powierzchni ulic i czy dachów niesie ze sobą różne substancje - informuje UM w Zamościu. 
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo