reklama

Co z burmistrz Zwierzyńca? Radni jednogłośnie zdecydowali

Opublikowano:
Autor:

Co z burmistrz Zwierzyńca? Radni jednogłośnie zdecydowali - Zdjęcie główne
Autor: UM w Zwierzyńcu

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Z ZamościaRada Miejska w Zwierzyńcu udzieliła burmistrz Edycie Wolanin wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Radni byli zgodni w obu sprawach. Na sesji, uchwały zostały przyjęte jednogłośnie.
reklama

Plan dochodów na 2025 rok został wykonany w 99,95%, a wydatków - w 94,66%.

- To był dobry rok, ponieważ planowaliśmy deficyt, a mamy nadwyżkę. Poza tym oprócz inwestycji, które były zapisane w budżecie przy jego uchwalaniu, w ciągu roku dopisywaliśmy nowe. Było to możliwe ze względu na oszczędności po przetargach na wcześniej planowane zadania oraz pozyskiwane w trakcie roku środki ze źródeł zewnętrznych. Łącznie na inwestycje przeznaczyliśmy ponad 12 mln 720 tys. zł, czyli nieco więcej niż rok wcześniej - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Edyta Wolanin.

Najwięcej pieniędzy, około 3 mln 600 tys. zł, zwierzyniecki samorząd wykorzystał na kontynuację przebudowy stadionu, współfinansowaną ze środków Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Za ponad 850 tys. gmina wbudowała nowy odcinek ul. majora Tadeusza Kuncewicza "Podkowy" w Zwierzyńcu i przebudowała fragment trasy w Żurawnicy. Połowę kosztów stanowiły dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

reklama

Kolejne 800 tys. zł to koszt rozpoczęcia kolejnego etapu modernizacji "Orlika" w Zwierzyńcu. To zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ponadto samorząd przekazał ponad 700 tys. zł na zakup samochodu dla OSP Zwierzyniec i prawie 150 tys. zł przeznaczył na zakup samochodu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochach. Zakup samochodu pożarniczego był współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a pojazd dla ŚDS został kupiony przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wśród bardziej kosztownych inwestycji są jeszcze - rozbudowa oświetlenia ulicznego warta około 360 tys. zł i wymiana okien w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu, na którą samorząd przeznaczył ponad 330 tys. Obydwa zadania zostały sfinansowane wyłącznie z budżetu gminy.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo