27.5 C
Zamość
czwartek, 18 lipca, 2024

Walka na oświadczenia

- Reklama -

Najnowsze

Zaiskrzyło po XLIV Sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie.  Alicja Jarosińska, dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie, zarzuca Danucie Muzyczce insynuacje i manipulacje w sprawie zarobków pracowników szpitala. Radna odpowiada, że próbuje się ją po raz kolejny uciszyć i jest szkalowana. Oświadczenia obu pań pojawiły się na Facebooku. Poniżej przytaczamy je w całości.

 

Alicja Jarosińska, dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie:

W związku z informacją, jaką upowszechniła publicznie Danuta Muzyczka, radna Powiatu Hrubieszowskiego informuję, że insynuowanie przez panią radną, jakoby wskazani przez nią pracownicy szpitala zarabiali zaledwie 2,50 zł za godzinę pracy, z perfidną sugestią, że jest to niewolnictwo, jest manipulacją. Od osoby publicznej, jaką jest radna Powiatu trzeba oczekiwać uczciwości w wypowiedziach publicznych, zwłaszcza na oficjalnej sesji Rady Powiatu. Przytoczone przez Danutę Muzyczkę kwoty zarobków pracowników niemedycznych są jedynie dodatkiem do właściwych uposażeń tych pracowników, a w publicznej i oficjalnej wypowiedzi radnej eksponowana była sugestia, jakoby płace pracowników szpitala miały być tak skandalicznie niskie. Ufam, że Pani Muzyczka została po prostu wprowadzona w błąd i nieświadomie podała nieprawdę. Pragnę jednak zauważyć, że obowiązkiem formalnym osoby publicznie zabierającej głos na oficjalnej sesji Rady Powiatu jest uprzednie zweryfikowanie plotek i insynuacji. Posługiwanie się niezweryfikowanymi danymi nie licuje z godnością i powagą urzędu radnego.

Zasadnicze płace pracowników medycznych i niemedycznych są regulowane właściwymi przepisami i rozporządzeniami, a przy tym akurat od 1 lipca br. pracownicy ochrony zdrowia zostali objęci znacznymi podwyżkami płac.

Radna Danuta Muzyczka, działając w swym przekonaniu w interesie szpitala, w rzeczywistości – poprzez wprowadzanie w błąd opinii publicznej – poniża pracowników szpitala i deprecjonuje szpital jako miejsce pracy, w którym pracownicy rzekomo “niewolniczo” pracują za 2,50 zł za godzinę pracy. Wypowiedź ta stanowi manipulowaniem cząstkowymi danymi. Rzeczywisty poziom pełnych płac pracowników szpitala w Hrubieszowie zupełnie nie odpowiada informacjom przedstawionym przez Panią Muzyczkę.

W związku z tym, do radnej Danuty Muzyczki zostanie skierowane kategoryczne żądanie sprostowania publicznie podanej nieprawdziwej informacji, jakoby płace pracowników SPZOZ w Hrubieszowie “zostały obniżone”, podczas gdy od 1 lipca br. zostały właśnie znacząco podwyższone. Jednocześnie radna Danuta Muzyczka zostanie wezwana do sformułowania przeprosin wobec dyrekcji i pracowników SP ZOZ w Hrubieszowie za podanie w swoim oficjalnym oświadczeniu podczas sesji Rady Powiatu 29 września 2022 r. oczywiście nieprawdziwej, a przez to krzywdzącej, informacji.

 

 

Radna Powiatu Hrubieszowskiego  Danuta Muzyczka:

Szanowni państwo! Chciałabym się odnieść do Oświadczenia Dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie pani Alicji Jarosińskiej, które zamieszczam poniżej.

Jestem Radną Powiatu Hrubieszowskiego od 2018 roku i niejednokrotnie tak się zdarza, że mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego zgłaszają do mnie różne problemy środowiskowe i wnioski z prośbą o przedstawienie ich na sesji i ja to czynię, bo po to zostałam wybrana na radną. Kilka dni przed ostatnią sesją Rady Powiatu Hrubieszowskiego, ze swoim problemem zgłosili się do mnie, niektórzy pracownicy SP ZOZ w Hrubieszowie, zastrzegając sobie całkowitą anonimowość. Jako radna nie mogłam im tego odmówić, obiecałam poruszyć ten temat na sesji Rady Powiatu i to zrobiłam w formie wniosku, prosząc o odpowiedź panią Dyrektor SP ZOZ. Ich niezadowolenie wynikało z tego, że za miesiąc sierpień 2022 roku, za 40 godzin nocnych zarobili 144,32 brutto. Natomiast za miesiąc lipiec 2022 za te same wypracowane godziny nocne, wypłacono im 908,51 brutto, potwierdzam to dwoma paskami wynagrodzeń. Wcześniej nikt się z nimi nie spotkał nikt nie wytłumaczył dlaczego tak się stało, jeden z pracowników zgłaszał, że za mało wypłacono mu za urlop i kazał zapytać, czy za wypoczynkowy urlop nie płaci się 100%. Mój wniosek brzmiał, dlaczego pracownikom nie medycznym tak mało zapłacono za godziny nocne i świąteczne w miesiącu sierpniu i to potwierdzam nagraniem z sesji poniżej. Powiedziałam, że rozumiem to, że pani Dyrektor szuka oszczędności, ale nie rozumiem tego, że zaczyna od najmniej zarabiających, trzeba zacząć od siebie bo takie jest, moje subiektywne zdanie. W związku z tym, że jeden z radnych mnie uciszał i mówił, że macham świstkami, zapomniałam dopowiedzieć, że od 1 lipca 2022 roku weszła ustawa o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych w ochronie zdrowia i najniższy personel nie medyczny dostał podwyżkę, gdzie wynagrodzenie bazowe wynosi 3681 brutto i takie wynagrodzenie jest wypłacane pracownikom.

Ale w międzyczasie w SP ZOZ w Hrubieszowie zostały wprowadzone zmiany do regulaminu wynagrodzeń, gdzie został bardzo obniżony dodatek nocny a godziny sobotnie i świąteczne pozostały niepłatne. Problem tkwi w tym, że zbulwersowani pracownicy SP ZOZ, nie odczuli tej podwyżki od rządu, bo zabrano im inne dodatki.

Chciałam jeszcze zapytać na sesji, czy SP ZOZ w Hrubieszowie wypracowuje wszystkie kontrakty, bo za tym idą pieniądze od państwa ?? to też jest pytanie od naszego społeczeństwa ale nie zdążyłam. Pragnę dodać, że nikogo nie chciałam obrazić lub cokolwiek insynuować, jestem głosem społeczeństwa w naszym powiecie, ja nie znałam tego problemu, przyszli ludzie udostępnili paski wynagrodzeń i mnie poprosili o nagłośnienie tej sprawy na sesji rady powiatu, dziwiłam się dlaczego nie idą z tym do Dyrekcji, to dostałam odpowiedź, która nie nadaje się publikacji. Nie jestem prawnikiem i nie muszę się na wszystkim znać, mogę się też czasami mylić lub źle zadać pytanie, dlatego też zamiast pisać „paszkwile” pani Dyrektor powinna wyprowadzić mnie i całe społeczeństwo z błędu wynikającego z mojej wiedzy, którą mam od ludzi. Nie odpowiadam, za to że ktoś źle zrozumiał moje słowa, oczywiście chodziło mi tylko o dodatek nocny a nie wynagrodzenie zasadnicze, w żaden sposób nie obraziłam pracowników SP ZOZ a nawet bardzo chwaliłam, za ich dobra pracę mam wielki szacunek i uznanie, szczególnie w tych ciężkich czasach (można obejrzeć sesję).

Mam bardzo dobry kontakt z wieloma pracownikami ZOZu na różnym szczeblu, niektórzy są mi wdzięczni za akt odwagi i narażanie się na poniższe „paszkwile”. I pomimo usilnych prób uciszenia mnie, poprzez publiczne szkalowanie, nie będę siedziała cicho i zawsze zabiorę głos na sesji, jeżeli ktoś mnie o to poprosi, bo po to jestem radną.

Kończąc pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że kompromitacją nie jest stawanie w obronie ludzi, natomiast kompromitacją są nieobyczajne wybryki, które przemilczę ….

P.S. Oświadczenie Dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie, zostało udostępnione na facebooku Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, w dniu jutrzejszym zażądam na piśmie od Starosty, żeby zamieściła moje oświadczenie, bowiem jestem Radną i też chcę wyrazić swoje zdanie, na temat ostatniej sesji.

 

- Reklama -
Otrzymuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamość
bezchmurnie
27.9 ° C
27.9 °
27.9 °
43 %
4.3kmh
10 %
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
27 °
niedz.
28 °
pon.
29 °
- Reklama -

Popularne

Zobacz także

- Reklama -

Nie przegap

Powiat zamojski: Miał być zysk z kryptowalut, skończyło się oszustwem. Stracił 9 tys. zł

70-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego znalazł w internecie reklamę możliwości...

Zamość: Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku. Motocyklista w szpitalu

Do wypadku z udziałem kierującego osobowym Peugeotem i motocyklisty...

Zamość: Pijany jechał samochodem. Na sumieniu ma o wiele więcej

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 lipca) dyżurny...

Powiat zamojski: Fałszywy wnuk wyłudził pieniądze. Seniorka oszukana „na wypadek”

W domu 88-letniej mieszkanki powiatu zamojskiego w poniedziałek (15...

Powiat tomaszowski: Areszt za znęcanie się nad rodzeństwem. 33-latek był nietrzeźwy

W sobotę (13 lipca) dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie,...

Powiat tomaszowski: Tragiczne skutki rozszczelnienia gazu. Nie żyje kobieta

W poniedziałek (15 lipca) gminie Ulhówek doszło do rozszczelnienia...

Zamość: BMW potrąciło rowerzystkę na skrzyżowaniu

W sobotę (13 lipca) w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy...