15 czerwca 2023 roku w Akademii Zamojskiej miało miejsce ciekawe wydarzenie.
Studenckie Koło Naukowe „Akademia Sztuki Zarządzania” zorganizowało seminarium otwarte, którego gościem honorowym i prelegentem był Piotr Tytoń – trener biznesu i rozwoju osobistego, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, mistrz dwóch dyscyplin wschodnich sztuk walki i specjalista w obszarach zarządzania kryzysowego. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia był natomiast dr Mirosław Szpakowski.
Seminarium otworzyła Przewodnicząca SKN Katarzyna Woźniak, przypominając, że ideą spotkań jest zapraszanie wybitnych osobowości, które pochodzą z Zamojszczyzny, osiągnęły sukces w życiu zawodowym i chcą się podzielić ze studentami swym doświadczeniem. Obecni na spotkaniu członkowie SKN podkreślali, że zarządzanie może być pasjonującą dziedziną, która zawiera w sobie elementy interdyscyplinarne.
Wykład wprowadzający pt. „Zarządzanie organizacją w oparciu o filozofię kaizen” wygłosił dr Mirosław Szpakowski – trener biznesu, doradca zawodowy, ale i mistrz taekwon-do. Przybliżając słuchaczom koncepcje współczesnego zarządzania w kontekście literatury przedmiotu, wskazywał ewolucję zarządzania, jaka miała miejsce w powojennej Japonii. W ten sposób w naturalny sposób nawiązał do istoty poglądów zaproszonego prelegenta, który kontynuował filozofię osobistego rozwoju małymi krokami.
Piotr Tytoń jako trener biznesu i rozwoju osobistego, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi, posiadacz czarnych pasów w karate tradycyjnym (4 dan) i krav maga (1 dan), przeprowadził inspirujące i motywujące zajęcia w obszarze stosowania wschodnich sztuk walki w zarządzaniu organizacjami. Odpowiadał na pytania studentów dotyczące konsekwencji, celu i kierunku rozwoju zawodowego i osobistego. Siła charakteru, cel, marka, relacje i drobiazgi ważne na macie, odnajdują zastosowanie w pracy menedżera. Analogia ta odnosi się do bestsellerowej książki pt. „Dotyk Midasa”, na co zwrócił uwagę dr Mirosław Szpakowski.
Obie prelekcje spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem przez studentów. Przewodnicząca SKN Katarzyna Woźniak zauważyła, że jeżeli tylko ostatecznie proces rejestracji koła dojdzie do skutku, to studenci będą organizować podobne spotkania.