28.1 C
Zamość
środa, 17 lipca, 2024

Powiat zamojski: Areszt dla 18-latka za spowodowanie wypadku motocyklowego. Zarzuty też dla jego znajomej

- Reklama -

Najnowsze

O wypadku z udziałem dwóch motocyklistów dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony w piątek (21 czerwca). Miał on miejsce w Szczebrzeszynie na ulicy Lubelskiej.

– Pracując na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha jechał drogą powiatową w kierunku Deszkowic. Nagle uderzył w niego kierujący motocyklem crossowym również marki Yamaha, który niespodziewanie wyjechał na jezdnię z drogi gruntowej. Oba motocykle przewróciły się. Motocyklem crossowym kierował młody mężczyzna, przewoził pasażerkę. Oboje po zdarzeniu zostawili motocykl i oddalili się z miejsca w nieznanym kierunku. Kierujący drugim motocyklem 47-letni mieszkaniec gminy Sułów, w wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń ciała – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z KMP w Zamościu.

Trafił do szpitala.

Policjanci ustalili kim byli kierujący i pasażerka, którzy uciekli z miejsca wypadku i nie udzielili pomocy pokrzywdzonemu. Kierującym był 18-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna. Pasażerką była jego o rok młodsza koleżanka z tego samego miasta.

Jeszcze w piątek 18-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. W czasie zatrzymania był w stanie po użyciu alkoholu. Pobrano od niego krew celem wykonania badania retrospektywnego. W sobotę (22 czerwca) do komendy trafiła też 17-latka. Usłyszała zarzut nieudzielania pomocy kierującemu motocyklem, który znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia.

– Zarzuty w sobotę usłyszał również 18-latek. Odpowie za spowodowanie wypadku komunikacyjnego w ruchu lądowym, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu 47-latka. Za tego typu przestępstwo można trafić do więzienia nawet na 8 lat. Podejrzanemu grozi surowa kara, ponieważ po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, a wobec takiego sprawcy kodeks karny w artykule 178 przewiduje zaostrzenie karalności. 18-latek usłyszał też zarzut nieudzielania pomocy 47-latkowi – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Zgodnie z polskim prawem, kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W sobotę z udziałem 18-latka odbyło się również sądowe posiedzenie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

- Reklama -
Zamość
słabe opady deszczu
29.1 ° C
29.1 °
29.1 °
45 %
4kmh
98 %
śr.
29 °
czw.
27 °
pt.
26 °
sob.
26 °
niedz.
28 °
- Reklama -

Popularne

Zobacz także

- Reklama -

Nie przegap

Zamość: Pijany jechał samochodem. Na sumieniu ma o wiele więcej

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 lipca) dyżurny...

Powiat zamojski: Fałszywy wnuk wyłudził pieniądze. Seniorka oszukana „na wypadek”

W domu 88-letniej mieszkanki powiatu zamojskiego w poniedziałek (15...

Powiat tomaszowski: Areszt za znęcanie się nad rodzeństwem. 33-latek był nietrzeźwy

W sobotę (13 lipca) dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie,...

Powiat tomaszowski: Tragiczne skutki rozszczelnienia gazu. Nie żyje kobieta

W poniedziałek (15 lipca) gminie Ulhówek doszło do rozszczelnienia...

Zamość: BMW potrąciło rowerzystkę na skrzyżowaniu

W sobotę (13 lipca) w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy...

Powiat tomaszowski: Wypadek na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Do wypadku doszło w sobotę (13 lipca) w miejscowości...

Powiat zamojski: Tragiczny wypadek przy naprawie kombajnu. 55-latek zginął na miejscu

We wtorek (9 lipca) dyżurny zamojskiej jednostki Policji otrzymał...

Powiat tomaszowski: Marihuana w garażu, konopie wśród pomidorów. 28-latek usłyszał zarzuty

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Chłopiatynie (pow....