Zamość
niedziela, 3 marca, 2024

Piłka ręczna: Pewne zwycięstwo Padwy Zamość

Najnowsze

Padwa Zamość nie miała najmniejszych problemów ze zdobyciem kolejnego kompletu punktów w rozgrywkach Ligi Centralnej. W sobotnim meczu 14 kolejki żółto-czerwoni bez większych problemów pokonali Anilanę Łódź 30:24 (14:10).

Zamojska siódemka była zdecydowanym faworytem meczu, co potwierdziła na parkiecie. Po 10 minutach gospodarze prowadzili już 7:2, a do przerwy 14:10. Na początku drugiej połowy łodzianom udało się zmniejszyć różnicę bramkową do jednego trafienia (15:16), ale wówczas Padwa włączyła szósty bieg i szybko odjechała rywalom na bezpieczną odległość. W 48 min. było już 7 trafień różnicy (26:19) na rzecz zamościan, którzy do końca w pełni kontrolowali przebieg meczu.

Warto podkreślić, że świetnie między słupkami Padwy zaprezentował się Krzysztof Kozłowski. Bramkarz żółto-czerwonych wykręcił ponad 40% skuteczność obronionych strzałów, będąc przez całe spotkania bardzo pewnym punktem swojego zespołu. Taka postawa Kozłowskiego na pewno cieszy fanów żółto-czerwonych, ponieważ już w najbliższą sobotę o 17.15 Padwa zagra na wyjeździe z trzecią w tabeli Stalą Gorzów.

– Brawo dla zespołu, bo z roli faworyta również trzeba umieć się wywiązywać. Nasze zwycięstwo ani przez moment nie było poważnie zagrożone. Musimy jednak wymagać od siebie trochę więcej. Rezerwy tkwią jeszcze w skuteczności, bo na pewno w tym elemencie mogliśmy być w sobotni wieczór nieco lepsi – podkreśla II trener Padwy Wiesław Puzia.

KPR PADWA ZAMOŚĆ – ANILANA ŁÓDŹ 30:24 (14:10)

KPR PADWA: Gawryś, Kozłowski – Skiba 5, Adamczuk 4, Maciąg 3, Obydź 3, Bączek 2, Małecki 2, Olichwiruk 2, Puszkarski 2, Szeląg 2, Szymański 2, Fugiel 1, Morawski 1, Pstrąg 1, Kłoda.

10.Jurand Ciechanów 13 19 343:365

11.Nielba Wągrowiec 13 17 367:368                                                                                                                                                            12.Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 13 16 357:364

13.Anilana Łódź 13 10 343:372

14.Zagłębie Sosnowiec 13 5 370:413

15.MKS Wieluń 13 3 355:419