Zamość
sobota, 20 kwietnia, 2024

Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska (zdjęcia)

Najnowsze

Gorące wsparcie kibiców nie wystarczyło. W Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski żółto-czerwoni przegrali z AZS AWF Biała Podlaska 26:30 (8:14).

Początek meczu był wyrównany, a w 10 min. goście prowadzili tylko 3:2. Bardzo nieskutecznie zagraliśmy niestety ostaną część pierwszej odsłony. Od stanu 5:7 w 19 min. zespół Marcina Stefańca szybko odskoczył na sześć trafień (5:11) i utrzymał tę przewagę do przerwy.

Po zmianie stron nadzieje kibiców Padwy odżyły. Trzy trafienia z rzędu Łukasza Szymańskiego sprawiły, że w 33 min. wynik brzmiał 12:15. Akademicy potrafili utrzymać jednak dystans i choć zamościanie jeszcze dwukrotnie (22:25 w 51 min. i 26:29 w 59 min.) zbliżyli się do rywali, to ostatecznie pewne i zasłużone zwycięstwo odnieśli biało-zieloni.

– Bardzo słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Było za dużo bojaźni przed odpowiedzialnością. Po przerwie podjęliśmy walkę, ale trzeba powiedzieć uczciwie – zabrakło nam umiejętności. Zespół z Białej był lepszy i wygrał zasłużenie – przyznał po meczu trener Zbigniew Markuszewski.

Wojewódzki Puchar Polski wręczał Prezes LZPR – Tomasz Lewtak.

Serdecznie dziękujemy władzom Gminy Nielisz na czele z Wójtem Adamem Walem za udostępnienie hali i pomoc w organizacji meczu.