14.4 C
Zamość
piątek, 24 maja, 2024

Czepkowanie w Akademii Zamojskiej

- Reklama -

Najnowsze

To była podniosła uroczystość. 14 września w Akademii Zamojskiej miało miejsce „czepkowanie”, czyli pasowanie na pielęgniarki i pielęgniarzy.

Po ceremonii, w czasie której absolwentki otrzymały czepki, natomiast absolwenci przypinki pielęgniarskie, nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi, odebranej przez dr n. med. Beatę Biernacką. Po złożeniu przysięgi odśpiewano „Hymn Pielęgniarek i Położnych”.

– Przyjęcie pielęgniarskiego czepka oznacza przyjęcie do grupy zawodowej. Dziękuję Wam za zaangażowanie, poświęcenie i wkład pracy w trakcie studiów. Jestem dumna z Waszej pracy i osiągnięć, jako studentów i już absolwentów – mówiła dr n. med. Beata Biernacka, zachęcając jednocześnie do podjęcia studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo w Akademii Zamojskiej.

Gratulacje bohaterom uroczystości złożył również prorektor ds. kształcenia dr Ryszard Pankiewicz.

– Wydaliśmy Wam już prawo wykonywania zawodu. Macie dyplom i możecie podejmować pracę. Gratuluję odwagi i zaangażowania, ponieważ część z Was ma już swoje rodziny i dzieci. Życzę, żebyście zawsze wracały do domu zadowolone z tego, że Wasza praca służy dobru drugiego człowieka. My, jako samorząd zawodowy, będziemy wspierać Wasze kariery i rozwój zawodowy – takimi słowami do obecnych zwróciła się natomiast Danuta Kusiak z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zamościu.

- Reklama -
Otrzymuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Popularne

Zobacz także

- Reklama -